CRS326-24G-2S+RM
LAN switch with 10Gig Fiber Support and RouterOS
Features:
• Non-blocking Layer 2 switching capacity
• 16K host table
• IEEE 802.1Q VLAN
• Supports up to 4K simultaneous VLANs
• Port isolation
• Port security
• Broadcast storm control
• Port mirroring of ingress/egress traffic
• Rapid Spanning Tree Protocol
• Access Control List
• FULL RouterOS feature set!
| Specifications | |
| Product code | CRS326-24G-2S+RM |
| Architecture | ARM 32bit |
| CPU | 98DX3236 |
| CPU core count | 1 |
| CPU nominal frequency | 800 MHz |
| Switch chip model | 98DX3236 |
| Dimensions | 443 x 144 x 44 mm |
| RouterOS license | 5 |
| Operating System | RouterOS / SwitchOS |
| Size of RAM | 512 MB |
| Storage size | 16 MB |
| Storage type | FLASH |
| MTBF | Approximately 200'000 hours at 25C |
| Tested ambient temperature | -40°C to 60°C |
| Powering | |
| Number of DC inputs | 2 (PoE-IN, DC jack) |
| DC jack input Voltage | 10-30 V |
| Max power consumption | 24 W |